Aż 4 medale ENOEXPO® 2015 w degustacji w ciemno dla win z Salonu Win Karpackich.

Salon Win Karpackich, unikalny koncept  winiarski z wyjątkową kolekcją win z własnego importu, zdobył cztery medale podczas konkursu win, który  towarzyszył największym targom winiarskim w Polsce. Tym samym potwierdzona została jakość win z obszaru Karpat, a one same znalazły się w gronie win klasy europejskiej czy światowej.

W sobotę 21 listopada 2015 zapraszamy na nasze stoisko na Międzynarodowych Targach CARPATHIA products.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy film promujący Karpaty - „Mystic Carpathia” - organizowanym przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki.
Ideą Konkursu jest wyłonienie najlepszych filmów promujących walory przyrodnicze i kulturowe Karpat, przedstawienie rosnącego ich potencjału, w oparciu o który budowana jest MARKA KARPACKA "CARPATHIA".

W pierwszy weekend października zapraszamy Państwa na prawdziwą ucztę wrażeń – Jesienny Wieczór z Vin Diner w Restauracji Magnolia Dworu Kombornia.

Specjalnie na ten weekend powstało wykwintne menu, złożone z 5 dań degustacyjnych przygotowanych przez Szefa Kuchni Dworu Kombornia oraz Sommeliera, który starannnie wyselekcjonował wina z portfolio Salonu Win Karpackich, tak aby z każdą potrawą tworzyły nową, kulinarną jakość.

10 października zapraszamy na wyjątkową podróż smaków - Winiarskim Szlakiem Hrabiego Drakuli.

Odwiedzimy i posmakujemy Rumuni - ostatniego niedocenionego obszaru winiarskiego w Europie. Gdzie różnorodność występujących szczepów pozwala na tworzenie win zarówno klasycznych jak i unikalnych – z wykorzystaniem odmian endemicznych.

Od win musujących prze z błotne wulkany po unikalną Sarbę
Moldova położona jest we wschodniej części Rumunii. Od strony północno- -zachodniej górują nad nią wysokie Karpaty oferujące pod uprawę dobrze nasłonecznione zbocza. Od zachodu mocny wpływ na klimat wywiera Morze Czarne. Razem dają to, co winnice lubią najbardziej – towarzy­stwo wód i gór. Gleby wapienne, czarnoziemy i gliniaste. Dominuje produkcja win białych. Spora część tej produkcji to wina stołowe, jed­nak na południu regionu wytwarza się również wina najwyższej jakości i tam właśnie docelowo się udajemy winorośl.

Na tym samym równoleżniku co Bordeaux czy Piemont.
Oltenia ma do zaoferowania różnorodność gleb (gliniaste, brunatne leśne, kredowe czy terra rossa) oraz bardzo korzystne położenie geograficzne. Od północnej strony wyrastają potężne Karpaty zapewniające winnicom idealnie zorientowane i nasłonecznione południowe zbocza, od południa i zachodu rozpościera się szerokie koryto Dunaju. Obecność gór i wód korzystnie wpływa na warunki w winnicach – zapewnia umiarkowany klimat i sprawia, że lata nie są tak bardzo gorące.

Pogranicze Węgier i Rumunii wita ciekawą mieszanką odmian i stylów.
Pierwszym rumuńskim miastem, które odwiedzamy, jest Oradea. To jedno z najbogatszych miast tego kraju, znalazło się w nim po drugiej wojnie światowej, jego historia to w głównej mierze historia węgierska. Dwa lata po bitwie grunwaldzkiej Władysław Jagiełło pielgrzymował do Oradei, tutaj znajdowały się relikwie jego patrona, kto wie, czy nie zaczerpnął swoją czarą wina, którym handlowano tutaj w XV wieku i nie rozkoszował się furmintem czy kadarką.

IX Konwent Polskich Winiarzy w Sandomierzu zorganizował Instytut Winorośli i Wina wespół z Sandomierskim Stowarzyszeniem Winiarzy. Sobotni panel degustacyjny obejmował około 40 win białych, 5 win różowych, 2 wina likierowe oraz około 30 win czerwonych. Wina komentowali przedstawiciele Instytutu Winorośli i Wina, Magazynu Wino, miesięcznika Czas Wina, Stowarzyszenia Kobiety i Wino, Portali Inicjatywa.pl oraz Vinisfera.pl.

Oprócz kwiatów na Dzień Kobiet
Kolacja Vin Diner jest wyjątkową propozycją dla Koneserów Dobrych Smaków – stanowi połączenie wykwintnego menu oraz win wyselekcjonowanych przez Sommeliera. Tym razem zapraszamy na prawdziwą ucztę wrażeń - degustację 6 win z portfolio Salonu Win Karpackich i 7 dań degustacyjnych przygotowanych przez kucharzy z Dworu Kombornia Hotel & SPA.


Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu