Mamy zwycięzców VI Konkursu Win „Carpatia Vini” Kombornia 2018.

                                                                                                                                                        Dwór Kombornia Hotel & SPA - ChocoWine

We invite you to participate in VI International Wine Competition "Carpatia Vini" Kombornia 2018.The Contest is open to wine producers and distributors.

                                                                                                                                                        Dwór Kombornia Hotel & SPA - ChocoWine

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VI Międzynarodowym Konkursie Win "Carpatia Vini 2018" Kombornia 2018, organizowanym przez Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia, Fundację Slow Beskid oraz RSF z o.o. Jest on dedykowany producentom oraz dystrybutorom wina.

Aż 4 medale ENOEXPO® 2015 w degustacji w ciemno dla win z Salonu Win Karpackich.

Salon Win Karpackich, unikalny koncept  winiarski z wyjątkową kolekcją win z własnego importu, zdobył cztery medale podczas konkursu win, który  towarzyszył największym targom winiarskim w Polsce. Tym samym potwierdzona została jakość win z obszaru Karpat, a one same znalazły się w gronie win klasy europejskiej czy światowej.

W sobotę 21 listopada 2015 zapraszamy na nasze stoisko na Międzynarodowych Targach CARPATHIA products.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy film promujący Karpaty - „Mystic Carpathia” - organizowanym przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki.
Ideą Konkursu jest wyłonienie najlepszych filmów promujących walory przyrodnicze i kulturowe Karpat, przedstawienie rosnącego ich potencjału, w oparciu o który budowana jest MARKA KARPACKA "CARPATHIA".

W pierwszy weekend października zapraszamy Państwa na prawdziwą ucztę wrażeń – Jesienny Wieczór z Vin Diner w Restauracji Magnolia Dworu Kombornia.

Specjalnie na ten weekend powstało wykwintne menu, złożone z 5 dań degustacyjnych przygotowanych przez Szefa Kuchni Dworu Kombornia oraz Sommeliera, który starannnie wyselekcjonował wina z portfolio Salonu Win Karpackich, tak aby z każdą potrawą tworzyły nową, kulinarną jakość.

10 października zapraszamy na wyjątkową podróż smaków - Winiarskim Szlakiem Hrabiego Drakuli.

Odwiedzimy i posmakujemy Rumuni - ostatniego niedocenionego obszaru winiarskiego w Europie. Gdzie różnorodność występujących szczepów pozwala na tworzenie win zarówno klasycznych jak i unikalnych – z wykorzystaniem odmian endemicznych.

Od win musujących prze z błotne wulkany po unikalną Sarbę
Moldova położona jest we wschodniej części Rumunii. Od strony północno- -zachodniej górują nad nią wysokie Karpaty oferujące pod uprawę dobrze nasłonecznione zbocza. Od zachodu mocny wpływ na klimat wywiera Morze Czarne. Razem dają to, co winnice lubią najbardziej – towarzy­stwo wód i gór. Gleby wapienne, czarnoziemy i gliniaste. Dominuje produkcja win białych. Spora część tej produkcji to wina stołowe, jed­nak na południu regionu wytwarza się również wina najwyższej jakości i tam właśnie docelowo się udajemy winorośl.

Na tym samym równoleżniku co Bordeaux czy Piemont.
Oltenia ma do zaoferowania różnorodność gleb (gliniaste, brunatne leśne, kredowe czy terra rossa) oraz bardzo korzystne położenie geograficzne. Od północnej strony wyrastają potężne Karpaty zapewniające winnicom idealnie zorientowane i nasłonecznione południowe zbocza, od południa i zachodu rozpościera się szerokie koryto Dunaju. Obecność gór i wód korzystnie wpływa na warunki w winnicach – zapewnia umiarkowany klimat i sprawia, że lata nie są tak bardzo gorące.


Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu