Palava 2012                     


 

Kolor, Smak

  Białe półwytrawne

Szczepy

  Palava (Tramin Červený +
  Müller-Thurgau)

Region, Apelacja

  Morava

Winnica

  Vinarstvi Sabata

Areał winnicy

  40 ha

Dojrzewanie

  Pozdni sber

Cukier resztkowy

  10,5 g/l

Kwasowość

  5,9 g/l

Zawartość alkoholu

  13%

Potencjał starzenia

  5 lat

Temp. serwowania

  13 °C

Medale, ocena punktowa

 


Opis wina:
Ze skrzyżowania Müller-Thurgau z Gewurztraminerem powstała przełomowa odmiana, która w szybkim czasie stała się wizytówką Moraw. Świeże i ruchliwe aromaty owoców tropikalnych, kwiatów i ziół nie zatykają lecz muskają zmysł powonienia. W ustach zbalansowane, słodycz idealnie przykryta wyższą kwasowością sprawia, iż wino jest intensywne i soczyste.

Sugestia serwowania:
Zarówno aromaty jak i delikatna słodycz dobrze przełamią potrawy słonawe oraz z kuchni orientalnej, hawajskiej, karaibskiej.


Kod cennika: 36794
 

Veltlínské zelené 2011

Odmiana, która zaintrygowała koneserów win wtedy, gdy w degustacji w ciemno zajęła pierwsze dwa miejsca w konfrontacji z winami francuskimi. Od tej pory jest uznaną marką.

Czytaj więcej

Veltlínské červené rané 2011

Rzadka odmiana stosowana przede wszystkim w kupażach. Intrygującym jest fakt użycia go do wina jedno-odmianowego tym bardziej, iż pochodzi w uprawy biodynamicznej.

Czytaj więcej

Ryzlink vlašský 2012

Niniejszy Welschriesling może konkurować z austriackimi i słowackimi winami z tej odmiany. Cukier resztkowy jest zsynchronizowany z kwasowością, dając wino pełne w ustach, długie i soczyste.

Czytaj więcej

Ryzlink Rýnský 2013

Wyraźne w odbiorze i typowe wino o charakterystycznych cechach odmianowych. Bukiet mocny i zharmonizowany, wskazujący na wino otrzymywane metodą reduktywną - w nowoczesnym stylu.

Czytaj więcej

Rulandske Sede BIO 2011

Rulandske Sede to znana burgundzka odmiana występująca w Alzacji pod nazwą Pinot Gris.

Czytaj więcej

Rulandské bílé 2012

Pinot Blanc w bogatej i dopracowanej odsłonie. Wino lekkie, harmonijne z bukietem przepełnionym owocami południowymi z odrobiną cytrusów, kwiatów i wanilii.

Czytaj więcej

Palava 2012

Cabernet Moravia to kolejny potomek szczepu Cabernet Franc, będącego rodzicem Cabernet Sauvignon, Merlot, Carmenere i wielu innych. Cabernet Franc wnosi nasyconą barwę i jest odpowiedzialny za kwasowość i taninę.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu