Do niedawna określenie "polskie wino gronowe" kojarzone było z produktami przemysłu spirytusowego, które z punktu widzenia winiarskiej tradycji i prawodawstwa z winem nie mają nic wspólnego. Uprawy winogron jeśli już, to kojarzono niejasno z regionem zielonogórskim, ale w powszechnej świadomości nie istniało wino z tego regionu.  
A tu nagle, w ostatnich latach, gwałtownie zaczęła rosnąć liczba powstających w Polsce winnic, przecząc  ugruntowanemu przekonaniu że klimat w Polsce nie nadaje się do uprawy tej, towarzyszącej człowiekowi od zarania dziejów, rośliny. Ciągle też rośnie grupa pasjonatów szukających siedlisk, które sprzyjać mogą powstawaniu interesujących win. Powoli powstają mniejsze i większe winnice, głównie w pasie południowym od Dolnego Ślaska po Podkarpacie. Choć zdarzają się też winnice w tak ekstremalnych klimatycznie siedliskach jak Mazury. Wszystkich jest jednak zbyt mało by polskie wino przestało być interesującą ciekawostką, o której wielu już słyszało ale mało kto widział i degustował.

Salon Win Karpacki stawia sobie za cel by jego kolekcja obejmował wszystkie interesujące wina polskie jakie pojawiają się na rynku.

Sukcesor 2014

Wino o żywej wiśniowej barwie.

Czytaj więcej

Sukcesja 2014

Poukładane połączenie aromatycznego Muskatu, Sibery dbającej o ciało w ustach i Bianki, od której zależy słodycz i odpowiednia zawartość alkoholu.

Czytaj więcej

Sibona

Przykład wina, który pokazuje, iż polscy winiarze posiedli już umiejętność wykorzystywania cech winorośli uprawianych w naszym klimacie.

Czytaj więcej

Seyval Blanc 2013

Seyval Blanc to odmiana odporna na mróz i choroby,

Czytaj więcej

Sey Sey 2014

Niniejsze wino ukazuje bukiet pełen białych owoców,szczególnie jabłek i gruszek.

Czytaj więcej

Novum Cuvee 2015

W tym kupażu prym wiedzie Leon Millot, który zapewnia zarówno owocowe aromaty jak i balans między kwasowością i cukrem. Marechal Foch wzmacnia wino pod względem koloru i tanin.

Czytaj więcej

Mico 2014

Wino ze szczepu, który przy zbiorze przeprowadzonym odpowiednio wcześniej podobne jest do stylu jaki w bukiecie prezentuje Sauvignon Blanc.

Czytaj więcej

Ma-Fo XIV

Wino nietypowe w stosunku do większości czerwonych win wyprodukowanych w Polsce.

Czytaj więcej

DB 4&13 canva

Regent to odmiana, która odnalazła się w naszej strefie klimatycznej.

Czytaj więcej

Daromi 2014

Kupaż szczepów, które na stałe wpisały się na listę odmian najczęściej uprawianych w Polsce.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu