Do niedawna określenie "polskie wino gronowe" kojarzone było z produktami przemysłu spirytusowego, które z punktu widzenia winiarskiej tradycji i prawodawstwa z winem nie mają nic wspólnego. Uprawy winogron jeśli już, to kojarzono niejasno z regionem zielonogórskim, ale w powszechnej świadomości nie istniało wino z tego regionu.  
A tu nagle, w ostatnich latach, gwałtownie zaczęła rosnąć liczba powstających w Polsce winnic, przecząc  ugruntowanemu przekonaniu że klimat w Polsce nie nadaje się do uprawy tej, towarzyszącej człowiekowi od zarania dziejów, rośliny. Ciągle też rośnie grupa pasjonatów szukających siedlisk, które sprzyjać mogą powstawaniu interesujących win. Powoli powstają mniejsze i większe winnice, głównie w pasie południowym od Dolnego Ślaska po Podkarpacie. Choć zdarzają się też winnice w tak ekstremalnych klimatycznie siedliskach jak Mazury. Wszystkich jest jednak zbyt mało by polskie wino przestało być interesującą ciekawostką, o której wielu już słyszało ale mało kto widział i degustował.

Salon Win Karpacki stawia sobie za cel by jego kolekcja obejmowała wszystkie interesujące wina polskie jakie pojawiają się na rynku.

Sukcesor 2014

Wino o żywej wiśniowej barwie.

Czytaj więcej

Sukcesja 2014

Poukładane połączenie aromatycznego Muskatu, Sibery dbającej o ciało w ustach i Bianki, od której zależy słodycz i odpowiednia zawartość alkoholu.

Czytaj więcej

Seyval Blanc

Seyval Blanc to odmiana odporna na mróz i choroby,

Czytaj więcej

Rondo 2014

Przedstawiciel najbardziej rozpowszechnionej czerwonej odmiany wśród polskich winnic.

Czytaj więcej

Mico 2014

Wino ze szczepu, który przy zbiorze przeprowadzonym odpowiednio wcześniej podobne jest do stylu jaki w bukiecie prezentuje Sauvignon Blanc.

Czytaj więcej

Hibernal

Idealne do wyraźnego smaku sera koziego, ale także do ryb i owoców morza z porem czy szparagami.

Czytaj więcej

DB 4&13 canva

Regent to odmiana, która odnalazła się w naszej strefie klimatycznej.

Czytaj więcej

Cymbały

 Jednoszczepowe wino z Seyval Blanc - białej odmiany najczęściej uprawianej w Polsce.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Konto: 38109025900000000144519613
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2021, Enocarpathian.eu