Co niezwykle interesujące, Podkarpacie jest obecnie regionem w którym winogradnictwo i winiarstwo rozwija się bodaj najdynamiczniej w Polsce. Początki uprawy sięgają prawdopodobnie w X-XI wieku. Historyczne ślady świadczące o tym że niegdyś zasięg upraw był znaczny dowodnie potwierdzają, liczne na pogórzach karpackich, nazwy lokalne jak np. Winna góra, Winnica itp.

Do zanikania upraw w XVI i XVII wieku przyczynił się rozwój importu win węgierskich. Ponowne odrodzenie winnic zapoczątkowane zostało w latach 80-tych XX wieku. Obecnie na Podkarpaciu jest ponad 150 winnic które zajmują ok. 100 ha. Wśród uprawianych odmian przeważają  odporniejsze, sprawdzone w lokalnym klimacie, np. Seyval Blanc, Marechal Foch, Leon Millot.

Już wkrótce Goście będą mogli smakować, także wina z własnej winnicy Dworu Kombornia, co uczyni jeszcze ciekawszymi program organizowanych w Salonie degustacji komentowanych.

Sukcesor 2014

Wino o żywej wiśniowej barwie.

Czytaj więcej

Sukcesja 2014

Poukładane połączenie aromatycznego Muskatu, Sibery dbającej o ciało w ustach i Bianki, od której zależy słodycz i odpowiednia zawartość alkoholu.

Czytaj więcej

Seyval Blanc

Seyval Blanc to odmiana odporna na mróz i choroby,

Czytaj więcej

Cymbały

 Jednoszczepowe wino z Seyval Blanc - białej odmiany najczęściej uprawianej w Polsce.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu