Dreamer 2015 - cz

 

Kolor, Smak

  Czerwone, słodkie

Szczepy

  Cabernet Sauvignon

Region, Apelacja

  Transylwania

Winnica

  Cramele Halewood S.A

Areał winnicy

  300 ha

Dojrzewanie

  Kadzie stalowe

Cukier resztkowy

  48 g/l

Kwasowość

  5,4 g/l

Zawartość alkoholu

  12.0%

Potencjał starzenia

  2 lata

Temp. serwowania

  10 °C

Medale, ocena punktowa

 


Opis wina:
Linia win rumuńskich dla miłośników win lekkich i półsłodkich. Późny zbiór zapewnił skoncentrowanie cukru w winogronach na tyle, by po fermentacji wino miało odpowiednią zawartość alkoholu i cukier resztkowy na poziomie wina półsłodkiego. Przyjazne aromaty ciemnych i leśnych owoców oraz gładkie, lekkie smaki składają się na wino neutralne.

Sugestia serwowania:
Lekkie potrawy na bazie cielęciny, jagnięciny czy duszonej wołowiny z dodatkiem jagód, porzeczek, żurawiny.


Kod cennika: 36455  

 

 

 

Traminer 2015

Wino z odmiany znanej ze swoich charakterystycznych, mocnych aromatów, zrobione jednak inaczej niż można by się spodziewać. Delikatny bukiet, pełen kwiatowych niuansów ...

Czytaj więcej

Stonewine Furmint 2013

Obok Cadarki uprawianej tu z dobrym rezultatem, Furmint jest kolejną, kojarzoną z Węgrami  odmianą. Kunszt winiarza ukazuje zarówno nowe oblicze tego szczepu jak i potencjał parceli.

Czytaj więcej

StoneWine Fetească Neagră 2011

Flagowa odmiana rumuńskich czerwonych winorośli w iście mistrzowskim wydaniu. Oczom ukazuje się pełna, rubinowa barwa i wyraźna oleistość.

Czytaj więcej

Stonewine Feteasca Neagra / Cabernet Franc 2012

Wino kupażowane z najważniejszej czerwonej odmiany w Rumunii w połączeniu z bordoskim szczepem Cabernet Franc. Balla Geza Tworzy kolejną pozycję w ekskluzywnej linii Stone Wine.

Czytaj więcej

Stonewine Cadarcă 2012

Cadarcă w najlepszym wydaniu. Daleko odbiega od mało treściwych win, z którymi dotąd kojarzyła się nazwa tej odmiany.

Czytaj więcej

Muscat Ottonel 2015

Odmiana z rodziny muscatów powstał w Dolinie Loary w XiX wieku, jako Muscat odporniejszy na niższą temperaturę.

Czytaj więcej

Livia Şarbă 2015

Sarba jest odmianą endemiczną występującą wyłącznie w tej apelacji, ściśle związaną z miejscowym  terroir. W winie z tego szczepu, z piwnicy Crama Girboiu, poczujemy jej wyjątkowe walory.

Czytaj więcej

Livia Feteasca Neagra 2014

Charakter Feteasca Neagra, będącej tym w Rumunii czym jest Tempranillo w Hiszpanii, została w tym przypadku uszlachetniona i podkreślona poprzez kontakt z francuskim dębem.

Czytaj więcej

Jirov Sauvignon Blanc 2014

Sauvignon Blanc w nowoczesnym stylu, bez wpływu beczki, zawdzięczający swoje przymioty dojrzałym winogronom i miejscowym warunkom.

Czytaj więcej

Jirov Rose 2015

Delikatna różowa barwa, aromaty brzoskwini i śliwki bardzo dobrze komponują się z wrażeniami w ustach, gdzie Jirov Rose jest delikatne, lekko kwaskowate i z przyjemnym finiszem. 

Czytaj więcej

Jirov Chardonnay 2013

Wino, zgodnie ze stylem klasycznym, po części dotknięte zostało beczką, która pozostawiła je  lekko przyciemnione w barwie. Białe owoce z nutą wanilii i masła uwydatniają złożoność w bukiecie.

Czytaj więcej

Jirov Cabernet Sauvignon/Merlot 2010

Częściowe dojrzewanie w beczce zdradza zamiar stworzenia wina typu bordoskiego w lżejszym wydaniu. Owocowość z niuansem wanilii zniewala zmysł powonienia.

Czytaj więcej

Epicentrum Şarbă/Plăvaie 2014

Jedno z trzech kupażowanych win z autorskiej linii enologa, który tworzy wina dla tej piwnicy. Niniejsze wino miało pokazać odmiany endemiczne w regionalnym kontekście i czyni to w sposób zaskakujący.

Czytaj więcej

Epicentrum Rose 2014

Wino różowe, które od początku miało reprezentować wyższą półkę. Jakościowo jest usytuowane tuż przed topową linią Bacanta.

Czytaj więcej

Epicentrum Muscat Ottonel/Aligote 2014

W tym kupażu czujemy jak ciekawą może być kombinacja zapomnianej burgundzkej odmiany z wysoko aromatyczną odmianą Muskat Ottonel.

Czytaj więcej

Epicentrum Merlot/Cabernet Sauvignon

Jest to połączenie szczepów typowe dla win z Bordeaux, stosowane na całym świecie z różnym rezultatem. O charakterze wina decyduje połączenie kilkuletniego Merlota ze świeżym Cabernetem.

Czytaj więcej

Dreamer 2015 - cz

Linia win rumuńskich dla miłośników win lekkich i półsłodkich. Późny zbiór zapewnił na tyle cukru w winogronach by po fermentacji wino miało odpowiednią zawartość alkoholu i słodycz na poziomie wina półsłodkiego.

Czytaj więcej

Dreamer 2015 - b

Białe wino półsłodkie z powszechnie uprawianego Chardonnay. Grona z późnego zbioru,   winifikowane metodą reduktywną zapewniają bogate, dojrzałe i słodkie owocowe aromaty.

Czytaj więcej

Dreamer 2015

Różowe wino słodkie, z najpopularniejszego z czerwonych szczepów, posiada głęboką, piękną barwę.

Czytaj więcej

Corcova Rose 2015

Wino o pięknej, różowej barwie. Aromaty gruszki i delikatnych kwaskowych czerwonych owoców.

Czytaj więcej

Corcova Reserve Syrah 2011

Rzadka w Rumunii odmiana, znana z północnej części Doliny Rodanu, w rekach dobrego enologa potrafi zaskoczyć. W tym winie można odnaleźć zarówno odniesienia do stylu klasycznego jak i tego z Nowego Świata.

Czytaj więcej

Corcova Reserve Pinot Noir 2011

Selekcjonowane owoce i dojrzewanie w beczce z francuskiego dębu zbliżają to wino do znanej nam klasyki. Potężny pierwszy nos zapowiada pięknie rozwijający się bukiet.

Czytaj więcej

Corcova Reserve Cuvee Racoveanu 2011

Selekcjonowane owoce i dojrzewanie w beczce z francuskiego dębu zbliżają to wino do znanej nam klasyki.

Czytaj więcej

Corcova Reserve Chardonnay 2013

Wino „pełną gębą” burgundzkie: W burgundzkiej butelce, z burgundzkiego szczepu, w burgundzkim stylu.

Czytaj więcej

Corcova Reserve Cabernet Sauvignon/Merlot 2009

Selekcjonowane owoce i dojrzewanie w beczce z francuskiego dębu zbliżają to wino do znanej nam klasyki. Potężny pierwszy nos zapowiada pięknie rozwijający się bukiet.

Czytaj więcej

Corcova Fetească Neagră 2013

Odmiana posiada cechy umożliwiające długie starzenie wina. Charakterystyczne dla niego aromaty to owoce leśne, czarna porzeczka oraz ziemisty niuans nadający winu rustykalny wyraz.

Czytaj więcej

Corcova Dessert 2013

Wina słodkie najlepiej jest tworzyć na bazie odmian charakteryzujących się wyższą kwasowością, a takim właśnie jest Sauvignon Blanc.

Czytaj więcej

Corcova Chardonnay

Harmoniczne połączenie chleba tostowego z aromatami maślanymi i waniliowymi.

Czytaj więcej

Classic Furmint 2014

Furmint w bardzo ciekawej odsłonie – wyczuwalne aromaty jabłek, zielonej trawy i minerałów.

Czytaj więcej

Classic Fetească Neagră 2014

Fetească Neagră jest tym czym Sangiovese w Toskanii i Cabernet w Bordeaux - jest dobrem narodowym Rumunii. Wino ma  intensywną barwę, w aromatach góruje owocowość z niuansem przypraw.

Czytaj więcej

Classic Cadarcă 2011

Odmiana mimo, iż w powszechnej świadomości uchodzi za odmianę węgierską ponoć pochodzi właśnie z okolic apelacji Minis. I trzeba przyznać, że świetnie się czuje w tym terror.

Czytaj więcej

Cadarissima 2013

Tradycja tworzenia win botrytyzowanych z czerwonych odmian winogron sięga pierwszej połowy XVIII w.

Czytaj więcej

Bacanta Sauvignon Blanc 2015


Wino w klasycznym stylu, przypominające wina znad Loary. Lekko warzywny, wyraźny bukiet z trawiastymi akcentami, wzbogacony jest waniliowym niuansem.

Czytaj więcej

Bacanta Merlot 2009

Wino, któremu warto poświecić czas i więcej uwagi. Mocno owocowy bukiet z czasem zostaje przełamany aromatami gorzkiej czekolady i kawy.

Czytaj więcej

Bacanta Feteasca Neagra 2013

Feteasca Neagra w prawdziwie szlachetnej odsłonie – dojrzewanie 14 miesięcy w beczce sprawiło, że możemy poczuć aromaty suszonych śliwek, leśnych jagód, czekolady i wanilii.

Czytaj więcej

Aradinum 2009

Kwintesencja wina w klasycznym stylu o najwyższej jakości jaka może powstać w Rumunii połączone z silnym akcentem węgierskiej tradycji winiarskiej.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu