Eger - region umiejscowiony w północno-wschodniej części Węgier, na który składają się dwie prowincje.Pierwsza – Eger - słynie z kupażowanego wina Bikavér i upraw Kékfrankos, Kékoportö, Cabernet Franc, Merlot, Pinot Noir oraz białej odmiany Leányka. Druga prowincja - Debrő - cieszy się renomą za sprawą win powstających z Hárslevelű, odmiany znanej również z Tokaji.

Klimat jest tu chłodniejszy i bardziej suchy w porównaniu z pozostałymi regionami Węgier. Geologicznie teren jest zróżnicowany: brunatne gleby leśne uformowały się na triasowych wapieniach, dolomitach, ilastych łupkach oraz na wulkanicznych tufach.

Bolyki es Bolyki – Egri Bikaver Superior 2013

Winiarz najpierw tworzy znakomite wina odmianowe z wyselekcjonowanych owoców Merlot i Cabernet Franc, a następnie łączy je tworząc kupaż 50/50.

Czytaj więcej

Bikavér 2014

Kupaż oparty o podstawowe, węgierskie odmiany dopełnione szczepami międzynarodowymi. Pokazuje możliwości jakie daje autorska kreacja decydująca ostatecznie o kompozycji.

Czytaj więcej

Cabernet Franc 2013

Szczep, zazwyczaj używany jako domieszka do Merlot i Cabernet w Bordeaux, na Węgrzech jest  materią najciekawszych win odmianowych. Wiele zyskuje dojrzewając w beczce.

Czytaj więcej

Merlot 2013

Nie jest to wino typowe dla tej odmiany, nie dominują w nim powidła. Już przy pierwszej styczności z nosem powstaje wrażenie wielkiego bogactwa. Owocowość przewodzi słabszym aromatom.

Czytaj więcej

Ördöngös Kékfrankos 2011

Na Węgrzech Kékfrankos jest odmianą kluczową. Jego charakter często przysparza nam problemów w pozytywnym odbiorze. Ördöngös jest jednak nacechowany wpływami z zachodniej Europy.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu