Villány-Siklós jest najbardziej na południe wysuniętym regionem winiarskim na Węgrzech. Tutejsze winnice położone są na wschodnich i południowych zboczach gór Villány, które chronią je od chłodów płynących z północy. W okolicach miasta Villány powstają znakomitej jakości wina czerwone oparte o odmiany: Kadarka, Kékoportó, Kékfrankos, Zweigelt, Merlot, Cabernet Franc i Cabernet Sauvignon.

Natomiast wokół pobliskiego Siklós w uprawie dominują odmiany białe: Olasz rizling, Traminer, Hárslevelü a także Chardonnay. Gleby są zróżnicowane: less bądź less przemieszany z gruzem wapiennym i dolomitem.

Villanyi Muzsa Rosé 2016

Jest to lekkie, wytrawne różowe wino, idealne na wiosenne albo letnie spotkania z przyjaciółmi, albo jako dodatek do sałatek.

Czytaj więcej

Mandula's bor (migdały)


W aromatach tego wina dominuje mocny, migdałowy zapach przypominający amaretto czy marcepan.

Czytaj więcej

Dios bor (zielony orzech włoski)

Jeden z kilku przedstawicieli naturalnych wermutów, win naturalnie aromatyzowanych. Wino ze szczepu Riesling, w którym na początek czujemy bogactwo ziołowych i korzennych woni.

Czytaj więcej

Mézes Almás bor (miód i jabłko)

Naturalny wermut, który swoją niepowtarzalność zawdzięcza leżakowaniu z ziołami, przyprawami, miodem i jabłkami, w trakcie którego nabiera dodatkowych aromatów.

Czytaj więcej

Ürmös bor (zioła/korzenie/przyprawy)

Fakt, iż ten wermut powstał na bazie Portugiesera, a jego przewodnią nutą ma być piołun świadczy o męskim charakterze tego wina. Mocno korzenny bukiet z ziołowymi nutami przypomina ziołowe digestif'y.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2019, Enocarpathian.eu