Východoslovenská vinohradnícka oblasť.
Region ten położony jest na wschodnich krańcach Słowacji, natomiast jego podregiony: Moldavský, Sobranecký, Michalovský, Kraľovskochlmecký umiejscowione są na wzgórzach Wyhorlatu. Od zachodniej strony klimat łagodzi powietrze znad zalewu zemplińskiego, które w połączeniu z chłodem znad szczytów karpackich tworzy umiarkowany klimat. Gleba jest zróżnicowana, od ilasto-gliniastej po piaszczystą. Miejscowe wina swój indywidualny charakter zawdzięczają przede wszystkim bogatej w minerały, wulkanicznej glebie tufowej.

Sauvignon Blanc 2007

Niespotykane w świecie win botrytyzowanych. Mamy tu do czynienia z winem w 100%  złożonym z Sauvignon Blanc z późnego, ręcznego zbioru pojedynczych gron porażonych szlachetną pleśnią.

Czytaj więcej

Rumin 2011

Jedyny kupaż w winnicy Fundus Regius. Winiarz choć koncentruje się na produkcji odmianowych win, w tym przypadku połączył dwa wina, które wspaniale uzupełniły wzajemnie.

Czytaj więcej

Cabernet Sauvignon 2007

Autor tego wina wielką wagę przykłada do wyboru optymalnego momentu zbiorów, codziennie kontrolując proces dojrzewania gron. Wino pokazuje jak ważny jest dla niego ekstrakt.

Czytaj więcej

Ryzling Rýnsky 2011

Obok Sauvignon, drugie białe wino wytrawne jakie tworzy ten winiarz, a ponieważ posiada niebywałą intuicję potrafi zaskoczyć każdym ze swoich win.

Czytaj więcej

Fundacja ENO Carpathian
Kombornia 1
38-420 Korczyna

Tel.:(+48) 13 435 42 89
Fax: (+48) 13 435 42 88
fundacja@enocarpathian.eu

 

© 2013-2018, Enocarpathian.eu