Nasi Partnerzy

Rumunia Asociatia Producatorilor si Exportatorilor de Vinuri – APEV Romania

Jest stowarzyszeniem eksporterów i producentów wina w Rumuni. Zrzesza, grupę najważniejszych eksporterów wina kraju, którzy posiadają łącznie ponad 80% całego eksportu win rumuńskich w ujęciu wartościowym. Jej członkowie posiadają również ponad 80% udział  na rynku krajowym. APEV Rumunia została założona w 2001 roku jako organizacja non-profit, mająca za cel reprezentować, wspierać  i chronić prawa swoich członków oraz ich  interesy, zarówno lokalnie, jak i globalnie.
www.wineromania.com

Magyar Függelten Szőlő- és Bortermelők Országos Szövetsége
Założone w dniu 12 marca 2005 r., Węgierskie Stowarzyszenie Niezależnych winiarzy (Vindependent) ma przede wszystkim działać na rzecz interesów producentów wina w małych i średnich przedsiębiorstwach (ponad 50 członków) w kontaktach i konsultacjach z organizacjami zawodowymi oraz władzami Węgier i Unii Europejskiej. Vindependent  stanowi także forum dla dyskusji w kwestiach gospodarczych i prawnych oraz polityki europejskiej i krajowej.
vindependent.hu

Národní Vinařské Centrum
Narodowe Centrum Wina jest organizacją non-profit z siedzibą na zamku w Valtice w południowych Morawach. Jego celem jest promowanie i wspieranie kultury wina i uprawy winorośli w Republice Czeskiej. NCV jest organizatorem Salonu Win Republiki Czeskiej – najważniejszego ogólnokrajowego konkursu oraz stałej ekspozycji degustacyjnej 100 nagrodzonych w nim win, które można degustować w zabytkowych piwnicach zamku w Valtice. NCV prowadzi też rozległą widzialność szkoleniową i edukacyjną.
www.vinarskecentrum.cz

Villány-Siklósi Borút Egyesület
Stowarzyszenie to jest niezwykłym przykładem na to jak współdziałanie prowadzi do sukcesu. Dzięki jego działalności powstał pierwszy w postkomunistycznych krajach Winny Szlak wzorowany na modelu z krajów winiarskich Starej Europy. Jego celem jest promocja regionu Villany w oparci o kulturę wina. Po dwudziestu latach Villany jest już dobrze rozpoznawalną marką turystyczną a bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych sprawia ze niemal co tydzień dzieje się tu coś interesującego przyciągających Gości krajowych i zagranicznych.
villanyiborvidek.hu

Občianske združenie Tokaj Regnum
Stowarzyszenie Tokaj Regnum jest zrzeszeniem osób fizycznych i prawnych, które produkują lub dystrybuują wina z regionu Tokaj na Słowacji. Stowarzyszenie jako osoba prawna składa wnioski o rejestrację nazw pochodzenia dla win produkowanych w regionie Tokaj na terytorium Republiki Słowackiej, chroni i promuje słuszne interesy członków stowarzyszenia w ramach wykonywania praw wynikających z decyzji Urzędu Własności Przemysłowej.
www.tokajregnum.sk

Scroll to Top